Minister je nahý

Autor: Kamil Kandalaft | 28.12.2012 o 9:23 | (upravené 20.1.2013 o 14:21) Karma článku: 25,43 | Prečítané:  3109x

Pán minister čaplovič má zvláštny zmysel pre humor. Pár dní pred vianocami dal učiteľkám darček v podobe zakúpenia kontroverznej Planéty vedomostí za 6 miliónov eur - v čase, keď tvrdí, že žiadne peniaze navyše na ich platy nemá.  Aby sa učiteľky v medzisviatkovom období nenudili, už na druhý sviatok vianočný ich potešil vyhlásením, že nemajú vyskakovať, pretože dostávajú odmeny vo výške 13. platu, že majú veľa prázdnin a že by mali štrajkovať počas svojho voľna.

Pán minister by nás mohol takto zabávať celý nasledujúci rok minimálne raz týždenne. Blíži sa Silvester - výborná príležitosť na ďalšiu ftákovinu. Potom budú traja králi, a tak ďalej... Iste má na ministerstve dostatok zamestnancov, ktorí by vedeli prísť s množstvom kreatívnych nápadov ako zabávať učiteľov. Keď už prácu, za ktorú sú platení, nerobia, nech nás aspoň zabávajú.


Mám však zlé tušenie, že pán minister nerobí srandu PRE nás, ale že si robí srandu Z nás. A robí si srandu z celej spoločnosti, keď jej chce nahovoriť, že učiteľky zarábajú dosť, možno až príliš vzhľadom na to, že veľa práce ani nemajú.

On tie srandy nerobí preto, aby sme sa zabavili. To on sa zabáva na nás. A dosť sadistickým spôsobom. Najprv facka učiteľkám pred vianocami a teraz kopanec po vianociach. Uvidíme čo pre nás chystá na Silvestra a potom v prvých týždňoch nového roka. Pár prekvapení by možno mali pripraviť aj učiteľky ministrovi.


No v prvom rade by už mal niekto nahlas povedať, že tento pán nemá šajnu ako viesť svoj rezort. Iba tápe a nekoncepčne pobehuje sprava doľava a naspäť. K rozpačitým rozhodnutiam počas roka teraz pridal otvorenú dehonestáciu učiteľského stavu. Človek, ktorý mal status učiteľov pozdvihnúť, ich takto verejne pošliapal. Je čas, aby niekto povedal, že tento bezradný pán je absolútne neschopný riadiť ministerstvo školstva a že ak zostane na jeho čele dlhšie, slovenské školstvo čaká iba hlbší úpadok. Je čas, aby niekto zakričal: Minister je nahý. Bez srandy.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Archívny článok

Odborníci radia, čo robiť v horiacej budove

Staré budovy nemajú dostatok únikových ciest ani protipožiarne technológie.


Už ste čítali?